Posted on / by pureayurveda / in Ajurweda

10 wspaniałych ziół oczyszczających nerki.

 •   
 • 2
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  

W tym wpisie przedstawię Ci jak szybko i bez zbędnych tabletek przeprowadzić oczyszczanie nerek.

Przez ostatnie lata nastąpiły ogromne zmiany naszego stylu życia, które zdecydowanie poprawiają komfort ale niestety niekoniecznie uatrakcyjniają naszą jakość życia. Dlaczego niestety? Ponieważ bardzo często te udogodnienia niosą za sobą sporo skutków bocznych, które są dla organizmu niekorzystne. Jednym z tych najbardziej niekorzystnych skutków to właśnie zanieczyszczenie, które zwiększa poziom toksyn w żywności, którą konsumujemy. Jednak nie ma co się zasmucać, ponieważ możesz ochronić swój organizm poprzez dbanie o zdrowe nerki. Jak to zrobić? Nie trzeba daleko szukać a tym bardziej w farmakologii, wystarczy wprowadzić do swojej diety 10 super (jak ja to nazywam) ziół. Z miłą chęcią podam Ci jakie zioła należałoby zażywać w ciągu dnia.

 1. Seler

vegetables-2085045__340

Seler ma naturalne właściwości moczopędne. Pomaga w usuwaniu toksyn z organizmu poprzez zwiększenie oddawania moczu. Ponadto, zawiera również niezbędne składniki odżywcze, które stymulują nerki. Regularne spożycie selera może zapobiec kamieniom nerkowym i infekcjom.

   2. Kukurydza

vegetable-2489368__340

Kukurydza  może być stosowana w leczeniu infekcji pęcherza moczowego, kamieni nerkowych i zakażeń układu moczowego. Ma właściwości moczopędne i stymuluje produkcję moczu w celu usuwania odpadów oraz wody z nerek tzw. wodonercza.

   3. Korzeń mniszka lekarskiego

pobrane (2).jpg

Według badań, mniszek lekarski działa jak diuretyk oraz zwiększa wytwarzanie moczu. Jego właściwości moczopędne pozwalają oczyścić zarówno nerki, jak i wątrobę. Ponadto mniszek lekarski łagodzi retencję wody i  podrażnienia w układzie moczowym.

   4. Imbir

 

Imbir jest skutecznym ziołem do oczyszczania nerek. Pomaga spłukać szkodliwe toksyny z nerek i poprawia trawienie. Ponadto zioło to jest również korzystne dla oczyszczania wątroby.

Warto przeczytać:

Imbir, czy może być lekiem na wszystko?

Kto nie może spożywać imbiru?

   5. Skrzyp polny

skrzyp.jpg

Skrzyp jest ziołem o właściwościach moczopędnych. Zwiększa wydobywanie moczu w celu wypłukania szkodliwych toksyn z organizmu. Jego właściwości przeciwutleniające oferują wiele korzyści dla nerek i układu moczowego.

   6. Marshmallows

pobrane (3).jpg

Marshmallows zawierają właściwości moczopędne, które sprzyja lepszemu przepływowi moczu. Pomaga to oczyścić nerki z toksyn i utrzymuje nerki w zdrowiu. Ponadto Marshmallows mogą leczyć nerki oraz zakażenia dróg moczowych i infekcji pęcherza moczowego. Tego zioło musza unikać kobiety w ciąży i karmiące piersią oraz osoby z cukrzycą.

   7. Pietruszka

vegetable-753292__340

Pietruszka jest silnym, naturalnym ziołowym moczopędnym środkiem czyszczącym nerki. Powoduje częste wydalania moczu, aby zapobiec przenikaniu bakterii i zarazków do nerek. Związki apiol i mirystycyna obecne w pietruszce sprawiają, że jest to lek moczopędny. Unikać pietruszki powinny kobiety w ciąży.

   8. Pokrzywa

peppermint-2496361__340 (1)

Pokrzywka również ma właściwości oczyszczające nerki. Ich właściwości moczopędne zwiększają produkcję moczu i pomagają usunąć odpady metaboliczne. To zioło pomaga utrzymać kryształy, które biorą udział w procesie  tworzenia kamieni i bakterie z dala co powoduje zmniejszenie ryzyka infekcji nerek.

   9. Kurkuma

 

Kurkuma jest kolejnym ziołem, które jest dobrze znane z właściwości oczyszczających. Oczyszcza nerki, detoksykuje wątrobę i oczyszcza krew. Zawiera również właściwości przeciwzapalne, które mogą zapobiegać infekcjom nerek oraz wyleczyć je.

Warto przeczytać:

Co powinniśmy wiedzieć o kurkumie?

Co leczy kurkuma – 5 korzyści spożywania codziennie kurkumy.

   10. Uva Ursi

uva.jpg

Uva ursi to ziele mające naturalne właściwości moczopędne, które pomagają zwalczać infekcje nerek. Głównym składnikiem uva ursi jest fenolowy glikozyd zwany arbutyną, który sprawia, że to specyficzne zioło ma właściwości moczopędne. Dzięki czemu bardzo dobrze ściąga i wydala szkodliwe toksyny i bakterie z nerek. Ponadto zioło to pomaga zachować równowagę pH.


 •   
 • 2
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
Tags:

0 thoughts

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: