Posted on / by pureayurveda / in Uroda / 1 comment

Sekrety urody Koreanek

 •   
 • 6
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  

Uroda Koreanek przyciąga zarówno kobiety jak i mężczyzn. Ciekawe, jak one to robią, że ich skóra jest taka promienna, delikatna o jednolitym kolorze…..hmmm. Ostatnio na rynku pojawiła się książka autorki Charlotte Cho pt. „Sekrety urody Koreanek. Elementarz pielęgnacji”, która dokładnie opisuje koreańskie etapy pielęgnacji skóry. Jesteście gotowe na małą moją recenzję? Jeśli tak, to zaczynamy!

Koreanki i Koreańczycy wyspecjalizowali się w dziedzinie dbania o cerę. W swoich miejscach pracy, domach używają nawilżaczy powietrza – starają się w ten sposób nie doprowadzić aby powietrze w pomieszczeniu było suche. Poza tym codziennie rano i wieczorem odprawiają rytuał na swojej skórze. W ten sposób dbają o jej nawilżenie aby zawsze była gładka, miękka i promienna. A przede wszystkim pozbawiona zanieczyszczeń i dobrze znanych pryszczy.

Jak osiągnąć urodę Koreanek ?

Która z nas nie zachwycała się pięknem skóry Koreanek? Ich cera jest zawsze nieskazitelna ….ah! Zawsze wyglądają młodo. Patrząc na ich twarz Nidy nie jesteś w stanie wskazać prawidłowego wieku. Trafne w tym przypadku jest powiedzenie, twarz swoje a metryka swoje. Czy to geny, odżywianie lub miejsce w którym zamieszkują? Tak! Ma to wpływ na ich cerę. Jednak to nie jedyna przyczyna ich nieskazitelności. Duży wpływ na ich skórę ma pielęgnacja. Koreanki są prekursorkami i specjalistkami w tej dziedzinie.

Książka pt. „Sekrety urody Koreanek. Elementarz pielęgnacji” ujawnia całą tajemnicę dbania o cerę. Dlatego, tu w tym wpisie krótko przedstawię co znajdziesz w tym popularnym Elementarzu. No to jedziem!

Dwa etapy oczyszczania

Rytuał rozpoczyna się od dwukrotnego oczyszczania, który wykonuj rano i wieczorem. Oczywiście pamiętaj, że w czasie wykonywania tych czynności musisz masować twarzy.

I Etap – Olejek myjący

W pierwszej kolejności zastosuj olejek myjący.  Usuwa on nadmiar sebum i „tłuste” zanieczyszczenia takie jak np. makijaż, krem do opalania.

II Etap – produkty na bazie wody

Po użyciu olejku myjącego, wykonaj kolejny etap oczyszczania wykorzystując piankę/ żel na bazie wody. Kosmetyk ten zmywa pot, kurz i inne zanieczyszczania.

Po piance / żelu stosuj toniku na bazie wody. Oczyszcza on cerę i przywraca równowagę kwasowo – zasadową.

Po co oczyszczać twarz?

Bez dokładnego umycia twarzy może dojść do zatkania porów i  powstania wyprysków czy wągrów. Czym są czarne plamki zwane wągrami? Wągry to nic innego jak mix sebum, makijażu i zanieczyszczeń ze środowiska, który osadza się w porach. Swą czarną barwę zawdzięczają martwym komórkom naskórka i sebum, które przez utlenienie ciemnieją. Dlatego kolejnym bardzo ważnym etapem będzie złuszczanie.

Złuszczanie

Kolejny krok pielęgnacyjny to codzienne złuszczanie skóry twarzy jak i całego ciała. Wyróżnia się dwa rodzaje peelingów: mechaniczny i chemiczny.

Osobiście do złuszczania całego ciała używam rękawicy Kessa. W czasie tego rytuału zauważyć można szare jakby kule, są to martwe naskórki.

Etap pielęgnacji – nawadnianie, nawilżanie

Po oczyszczaniu najwyższy czas przyszedł na pielęgnację, czyli nawilżanie i nawadnianie cery. W tym etapie bardzo ważną rolę odgrywa kolejność nakładania kosmetyków. Jako pierwsze nakładaj preparat o najlżejszej konsystencji, czyli tonik w płynie, a następnie najcięższą konsystencję, czyli tłusty krem.

W dużym skrócie po tonizacji, należy na twarz nałożyć esencję lub serum/ ampułki/ koncentrat a następnie krem nawilżający.

Porada

Zaplanuj sobie aby raz w tygodniu zamiast kremu nałożyć  maseczkę całonocną.

Przynajmniej dwa razy w tygodniu(w zimie częściej) zastosuj maseczkę w płachcie zamiast nałożenia esencji/ serem/ ampułki/ koncentrat.

[Polecam: http://pureayurveda.pl/weglowy-detoks-skory-twarzy-czyli-maseczka-z-wegla-aktywnego/]

Jeśli jesteś ciekawa jaka jest różnica między esencją a serum itp. oraz chciałabyś się dowiedzieć jak dobrać odpowiedni kosmetyk do swojej cery to wszystko o tym przeczytasz w elementarzu Charlotty.

Filtr przeciwsłoneczny

Myślisz, że to już wszystko? Otóż jeszcze nie! Słońce w naszych czasach jest coraz ostrzejsze, więc warto pomyśleć o nałożeniu na twarz kosmetyku z faktorem.

Gdy zakończysz etap pielęgnacji, czyli po nałożeniu kremu wklep emulsję z filtrem. Po 10 minutach możesz już wykonać make – up.

Jak wybrać odpowiedni krem z filtrem?

Należy wybierać kosmetyk z opisem „ szerokie spektrum działania”, co oznacza, że kosmetyk przeszedł pomyślnie test krytycznej długości fali. Jeśli znajdziesz taki kosmetyk, wtedy masz pewność, że ochroni on Twoją skórę przed wczesnym starzeniem oraz poparzeniem.

Koreański makijaż, czyli niewidoczny maka-up

Wykonałaś już oczyszczanie i pielęgnację, więc możesz już przejść do zrobienia sobie makijażu. Jeśli chcesz aby był on delikatny i subtelny to wystarczy, że użyjesz kilka produktów.

Do wykonania niewidocznego maka-up’u potrzebujesz:

 • Krem BB (możesz również wykorzystać swój ulubiony podkład)
 • Kompakt z aplikatorem w poduszce
 • Eyeliner
 • Kretka do brwi (jeśli potrzebujesz)
 • Barwnik do ust
 • Rozświetlacz

Opis nakładania produktów znajdziesz w książce „Sekrety urody Koreanek. Elementarz pielęgnacji” lub na YT.

Tryb życia

Jak przy każdej pielęgnacji skóry, prócz stosowania odpowiednich kosmetyków, bardzo ważną rolę odgrywa tryb życia.

Powinnaś:

sekrety urody

Autorka ksiażki „Sekrety urody Koreanek. Elementarz pielęgnacji” podaje cenne techniki dbania o cerę, co jest głównym celem tego elementarza. Jednak, po za tym opowiada ona swoją historię rozpoczęcia przygodny z koreańska pielęgnacją. Charlotte Cho urodziła się w Los Angeles. Po skończeniu studiów wyjechała do rodzinnego miasta – Seulu aby tam rozpocząć pracę w jednym z największych na świecie firm Samsung. Właśnie tam rozpoczęła się jej przygodna z pielęgnacją skóry. Warto napomknąć, że mieszkając jeszcze w Stanach nie przykładała  ona wielkiej wagi do takiej pielęgnacji, mimo iż pochodzi z Koreańskiej rodziny.

Podsumowanie

Książka jest wspaniałym poradnikiem, wskazówką, nauczycielem jak zacząć dbać o cerę aby wyglądać świeżo i promiennie. Wszystkie etapy pielęgnacji opisane są jasno, krok po kroku. Charlotte podaje również swoje ulubione kosmetyki, które używała i poleca.

Po przeczytaniu tej książki, uświadomiłam sobie, że tylko mi się wydawało, że bardzo dobrze dbam o swoją cerę. Szokiem było dla mnie dwukrotne oczyszczanie i nakładania tylu kosmetyków pielęgnacyjnych na skórę. No ale dobra, raz kozie śmierć. Postanowiłam wykonać wszystkie te etapy i faktycznie, moja cera wygląda na zdrową, jest miękka, delikatna i rozświetlona a cały ten rytuał trawa max 10 minut.

Jeśli zmagasz się ze swoją cerą i mimo tego wysiłku ciągle pojawiają się na niej jakieś wypryski czy wągry to zachęcam do wykonywania wszystkich tych etapów pielęgnacji.

Zrecenzowałam / opisałam w bardzo dużym skrócie co znajduje się w książce „Sekrety urody Koreanek. Elementarz pielęgnacji” autorstwa Charlotte Cho. Jeśli Cię zaciekawiłam, serdecznie polecam do przeczytania tego elementarza.

Mam do Ciebie pytanie:

Co myślisz o takiej pielęgnacji cery?


 •   
 • 6
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
Tags:

One thought

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: