Posted on / by pureayurveda / in Ajurweda

Przewodnik dla początkujących po kryształach

 •   
 • 5
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  

Kryształy są naturalnie występującymi minerałami, które znajdują się w ziemi. Różnią się one znacznie pod względem wyglądu i wielkości, co zależy od ich naturalnych cech i warunków, na jakie są narażone. Występują w trójwymiarowych powtarzających się wzorach, które pozwalają im mieć wspomnienia. Te wspomnienia są przechowywane w formie informacji o energii. Ponieważ każdy kryształ powstaje pod ziemią, w pewnych warunkach, dlatego też będzie on zawierał energię z tej przestrzeni i czasu. To czyni je niezwykle potężnymi narzędziami do medytacji, uzdrawiania i innych wzniosłych postępów duchowych.

Kryształy dla początkujących

Jeśli dopiero zaczynasz używać kryształów, zacznij od jednego minerału. 

Zacznij rozwijać związek miłości i nosić go ze sobą – jeśli to możliwe.

Kryształowe energie mogą przenikać w każde środowisko lub osobę, w której się znajduje. Nie trzeba mieć religijnego zapału, a nawet wiary w kryształ, aby móc poczuć jego energię. Mogą odbierać i odzwierciedlać zarówno pozytywne, jak i negatywne energie. Te energie mogą się gromadzić, wtedy  gdy nie oczyszczamy ich zbyt często. Na przykład ametyst może pomóc usunąć negatywne energie, ale po tym oczyszczeniu np.  pomieszczenia , musi on sam zostać oczyszczony. Dlaczego należy to robić? Ze względu na ich zdolność zachowania pamięci.  Zachowują one negatywne wspomnienia z tego oczyszczania. Jeśli oczyszczanie nie jest wykonywane przez długi czas, kryształ może stać się toksyczny dla ciebie i ludzi dookoła.

Rodzaje minerałów

Kształt kryształu może różnić się od małego do bardzo dużego. Fizyczny ich wygląd powie ci dużo o nich. Istnieje wiele aspektów do rozważenia pod wglądem ich typów- od liczby ścianek, do kształtu i ostrości. Poniżej wymieniłam kilka najczęstszych kształtów i ich znaczenie.

 1. Pojedyncza „różdżka”

Te różdżki są tak nazywane, ponieważ mają długi, zwężający się ostry lub okrągły koniec, jak różdżka. Służą do kierowania energii z jednego kryształu do drugiego. Naturalnie występują w tym kształcie i nie należy ich mylić z przyciętymi kryształami w kształcie różdżki.

 1. Klocek / bryłka

Bryłki są kryształami bez żadnych ścianek / płaszczyzn jednolitych. Mogą wzbogacić atmosferę pokoju i doskonale nadają się do medytacji. Mogą również być dobrymi kieszonkowymi minerałami, ponieważ są łatwe do noszenia.

 1. Klastry

Klastry to grupa małych minerałów, które rosły razem, naturalnie. Są odpowiednie do umieszczenia w miejscu pracy lub biurze, aby oczyścić, ożywić lub uspokoić atmosferę.

 1. Cięte kryształy

Cięte kryształy to kryształy, które zostały wycięte i wypolerowane w kształty takie jak piramidy, różdżki lub kulki. Jeśli są dobrze przycięte, energia kamienia może być utrzymana, a nawet wzmocniona.

 1. Spadły kamień

Spadły kamień to małe kamienie, skały lub kryształy, które wielokrotnie przewracały się nawzajem, dopóki nie stały się gładkie. Wiele osób lubi nosić ten typ kamieni w kieszeni, aby utrzymać energię kamienia w ciągu dnia.

Jak wybrać kamień?

Istnieją dwa sposoby wyboru kryształu – online lub fizycznego.

Kupowanie w sklepie

Wybierz kilka kamieni i każdy z osobna weź do dłoni, które przyciągnęły Twój wzrok (jeśli są małe) i pochodź chwilkę z tym kamieniem w dłoni po sklepie. Jeśli czujesz następujące odczucia, znaczy że jest on dla Ciebie:

 • wrażenia rozgrzewania lub chłodzenia
 • niektórzy ludzie potrafią wyczuć puls (podobny do ludzkiego pulsu)
 • wrażenie przyklejenia do dłoni
 • jeśli odczuwasz małe doznania podobne do wstrząsów elektrycznych
 • czujesz spokój

Niektórzy ludzie mogą odczuwać mrowienie w określonym obszarze / czakrze, to zwykle oznacza, że kryształ może spowodować uzdrowienie w tym obszarze lub będzie w stanie rozwijać Cię duchowo oraz oczyszczać ten obszar. Natomiast jeśli nie odczuwasz nic co opisałam wcześniej, wówczas wybierz ten kamień, który za pierwszym razem Ci się spodobał. Oznacza to, że jego właściwość w danym monecie Twego życia jest Ci bardzo potrzebny.

Często pojawiają się opisy kryształów podkreślające ich uzdrawiającą moc i inne szczegóły. Nie patrz na to w czasie wybierania kamieni. Podnieś ten, który spodobał się od razu – ta zasada tyczy się dla osób, które pierwszy raz nabywają kamienie szlachetne. Pozwól, by intuicja emocjonalna prowadziła Twoje zmysły.

Jeśli kupujesz kryształy do leczenia innej osoby, możesz wówczas zwrócić uwagę na konkretne kryształy, które są znane z właściwości. Jednak ważne jest, aby przekonać się, że często to, co uważamy, że potrzebujemy, lub inne osoby potrzebują, nie zawsze jest prawdziwe. Czasami kryształy komunikują się, mówiąc, że będą pomocne w uzdrowieniu konkretnej osoby. Dlatego w tym przypadku należy wziąć ten kamień do ręki i Twoja intuicja Ci pomoże. Przyjmij boską wiedzę i uszanuj ich życzenia; istnieje wiele możliwości tego, co kryształy mogą wyleczyć, a ludzie nie zbadali ich wszystkich właściwości. Bądź otwarty na otrzymywanie wiedzy i wskazówek.

Kupowanie online

Istnieje wiele stron internetowych, które sprzedają obecnie kryształy. Zanim zdecydujesz się na kupno w jednym z nich, najpierw zdobądź referencje, opinie tej witryny od osób, które już kupowały i mają doświadczenie w tym temacie. Czym się sugerować przy wyborze kamienia? Ze względu na to, że nie będziesz mógł dać się poprowadzić  swoim zmysłom, zdaj się na swoją intuicję. Poprzeglądaj zdjęcia dokładnie i kup te, które najbardziej ci odpowiadają. Może to być kolor, faktura, kształt lub po prostu nazwa. Pamiętaj, że zawsze jest ku temu dobry powód. Upewnij się, że strona internetowa, od której kupisz, ma elastyczną politykę zwrotów, bo może wystąpić taka sytuacja, że ten kamień nie będzie dla Ciebie.

Wniosek

Kryształy są potężnymi narzędziami, które mogą goić, oczyszczać i mieć różne inne możliwości zastosowania. Jeśli dopiero zaczynasz używać kryształów, zacznij od jednego. Rozwiń wraz z nim związek miłości i noś go zawsze ze sobą, o ile jest to możliwe.


 •   
 • 5
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
Tags:

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: