Posted on / by pureayurveda / in Uroda

Odmładzanie z ajurwedą: jak zapobiec przedwczesnemu starzeniu

 •   
 • 0
 •  
 • 0
 •  
 •  
 •  

Celebrujesz tylko moment gdy wyglądasz młodo! Ale czy tak powinno być? Czy martwią Cię wczesne oznaki starzenia? Ajurweda ma sposoby na zwalczanie wczesnych objawów starzenia się. Jednak za nim o sposobach, dokonajmy analizy, czym obawia się wczesne starzenie? Może obejmować siwienie włosów, suchą i pomarszczoną skórę, cienie pod oczami, zwiotczałą skórę itp. Winowajcą może być zła żywność, nowoczesny tryb życia lub środowisko w którym żyjemy. Między innymi te czynniki wpływają na objawienie się pierwszych oznak starzenia się!

[Polecam: http://pureayurveda.pl/naturalny-szampon-wlosow/]

odmładzanie według ajurwedy

Jak pozostać młodym – ajurwedyjskie porady!

Postępujący proces starzenia się musi być utrudniony lub spowolniony, gdy pojawią się oznaki fizycznego i psychicznego pogorszenia. W tym czasie, na pomoc biegną porady ajurwedyjskie, które kładą ścisły nacisk na niewielkie modyfikacje diety, ćwiczeń i normalnego snu. To właśnie one odejmą Ci lat i dodadzą witalność.

Dieta i styl życia dla utrzymania młodości według Ajurwedy

 • Codziennie powinieneś spożywać żywność świeżo ugotowaną, atrakcyjną dla smaku i lekkostrawną. Należy zminimalizować spożycie pikantnych, smażonych potraw, zimnych napojów, produktów bogatych w kofeinę oraz napojów gazowanych i alkoholu.
 • Spróbuj zastosować w swej codziennej diecie wszystkich sześć smaków: słodkie, słone, kwaśne, ostre, gorzkie i ściągające.
 • Zadbaj o codzienne optymalne ćwiczenia. Pomogą one zachować większą aktywność, elastyczność i zapobiegną wystąpieniu postępującym dolegliwościom. Ćwiczenia powinny być zgodne z twoją siłą. Bardzo dobrze sprawdzi się na pewno szybki spacer wczesnym rankiem.
 • Najlepszą formą odpoczynku jest dobry sen, który będzie trwał przez siedem do ośmiu godzin. Pomoże on całkowicie zrelaksować ciało i umysł oraz odzyskać utraconą energię w ciągu dnia. Jest to również niezbędny składnikiem do zachowania – jak również odnowienia – naturalnego dobrego samopoczucia, wigoru i witalności, które to są niezwykle ważne do przeciwstawiania się starzeniu.

[Polecam: http://pureayurveda.pl/dieta-ajurwedy-jak-jesc-i-czuc-sie-zdrowo/]

[Polecam: http://pureayurveda.pl/dieta-jak-wyostrzyc-umysl-i-zyc-dluzej/]

Rasayana – Naturalne odmładzanie

Ajurweda w odmładzaniu oferuje odwieczną terapię rehabilitacyjną Rasayany, która naturalne wpływa odmładzająco. Terapia ta zajmuje pierwszorzędne miejsce w Ajurwedzie i wyróżnia się jako gałąź, która zajmuje się utrzymaniem i poprawą funkcji organizmu, w tym również funkcji mózgu. Tym bardziej, terminowe stosowanie Rasayanas może pomóc w zwiększeniu odporności na choroby, poprawie zdrowia i wigoru oraz opóźnieniu procesu starzenia.

Środowisko naturalne a odmładzanie

Poza wewnętrznym wykorzystaniem terapii ajurwedyjskiej, środowisko zewnętrzne działa również wspomagająco na odmładzanie. Życie w kompleksowym otoczeniu naturalnym jest bardzo dobrą metodą wspomagającą terapią opóźnienia starzenia. W tym przypadku należy przestrzegać ogólnych zasad życia i naturalnych pór roku. Ta terapia działa zgodnie z nauką o naturopatii.

Odmładzające ziołowe lekarstwa

Aloes

Świeży sok lub ekstrakt z aloesu może okazać się bardzo korzystny dla Twojej skóry. Mając właściwość oczyszczania krwi, jest również korzystny w leczeniu wielu dolegliwości skórnych, takich jak trądzik, wysypka alergiczna, obrzęki i skazy. Aloes zwyczajny jest śluzowaty z natury i zimny w działaniu. Ma gorzki smak i ma ostry posmak. Tak więc uważa się, że Aloe vera pomaga w obniżeniu gorączki w ciele, a jednocześnie zatrzymuje wilgoć w skórze, utrzymując ją miękką i elastyczną. 10 do 20 ml świeżo wyciśniętego soku można przyjmować jako suplement. Zaleca się również miejscowe stosowanie miąższu lub soku.

Neem

Według Ajurwedy, Neem jest lekki i zimny w działaniu. Smak jest ostry i cierpki, a posmak gorzki. Dlatego Neem okazuje się korzystny w zmniejszaniu upośledzonego ciepła w układzie ciała. Tym bardziej uważa się, że jest naturalnym środkiem antyseptycznym i naturalnym uzdrawiaczem skóry.

Kurkuma

Kurkuma to kolejne zioło ajurwedyjskie, które od zawsze kojarzone jest z właściwościami przeciwstarzeniowymi. Działa jako cudowna terapia kosmetyczna. Kurkuma wymieszana z mąką (besan) z sproszkowanym drzewem sandałowym nałożona na skórę sprawia, że ​​jest miękka i rozświetlona oraz pomaga usunąć przebarwienia. Można również dodać do mieszanki odrobinę oleju lub masła.

Drzewo sandalowe

Uważa się, że drzewo sandałowe posiada właściwości antytoksyczne i odmładzające. Zioło to okazuje się bardzo cenne w leczeniu problemów skórnych, takich jak swędzenie, skazy, alergie i szorstkość. Aby pozbyć się oznak starzenia, można zastosować olejek z drzewa sandałowego zmieszanego z olejem kokosowym i wmasować w „chore” miejsce.

Róża

Róża jest uważana za lekką, oślizgłą i zimną w działaniu. Jest także bogaty w witaminę C i czysty dla skóry. Woda różana może być nakładana zewnętrznie na skórę dla uzyskania lepszych rezultatów i jaśniejszej cery. Można również wypić dwie łyżeczki syropu różanego wymieszanego w szklance wody na pusty żołądek. Zażywać można należy raz lub dwa razy dziennie.

Amla

Istnieją specjalne właściwości odmładzające i rewitalizujące całych systemów ciała w owocach Amli. Amla lub Emlica Officinalis ma kwaśny smak, jest zimny i ciężki oraz ma słodki posmak. Chemicznie, owoc Amli jest pełen kwasu cytrynowego. Dlatego mówi się, że zawiera najlepszą i największą ilość witaminy C. Zawiera również znaczną ilość wapnia i minerałów, takich jak żelazo i fosfor, w nominalnych ilościach. Niektóre inne ważne składniki to albumina, celuloza, błonnik, węglowodany, cukier i woda. Ajurweda wierzy, że owoc Amli pomaga zredukować wszystkie trzy Dosie – Vatta, Pitta i Kapha, czyli powietrze, ogień i ziemia, które po zaostrzeniu wchodzą w nierównowagę powodując chorobę. Jest naturalnym źródłem dobrego samopoczucia i nadaje zalety przeciwstarzeniowe.

Joga i medytacja też odmładzają

Pozycje jogi i techniki głębokiego oddychania Pranajamy są wirtualnym zyskiem dla wszystkich, którzy stają się świadomi nadchodzących lat. Joga pomaga w spowalnianiu procesu starzenia się na wiele sposobów. Kiedy regularnie praktykujesz jogę,  zwyrodnienie komórek ciała znacznie się zmniejsza, a to z kolei zapewnia witalność i wigor umysłu, ciała i duszy. Praktykowanie medytacji zapewnia wewnętrzny spokój, pomaga zmniejszyć osłabienie i ograniczenia, a nawet spowalnia proces starzenia.

[Polecam: http://pureayurveda.pl/dlaczego-warto-cwiczyc-joge/]

[Polecam: http://pureayurveda.pl/7-prostych-technik-medytacji-dla-poczatkujacych/]


 •   
 • 0
 •  
 • 0
 •  
 •  
 •  
Tags:

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: