Posted on / by pureayurveda / in Zdrowie

Jedno proste ćwiczenie, które może pomóc w oczyszczeniu układu limfatycznego

 •   
 • 85
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  

Twój układ limfatyczny lubi zachody słońca i długie spacery po plaży. Czy jesteś gotowy, aby teraz wyjść? Ponieważ jest to najlepszy sposób, aby go oczyścić.

Układ limfatyczny

Limfa to bezbarwna ciecz w ludzkim ciele zawierająca białe krwinki, przykrywa Twoje tkanki ciała i spływa do krwiobiegu poprzez sieć naczyń tworzących układ limfatyczny.

Brzmi to dość skomplikowanie, ale oczyszczenie układu limfatycznego jest znacznie łatwiejsze niż myślisz.

Regularne oczyszczenie tego systemu jest bardzo ważne, ponieważ pomaga on usuwać toksyny i odpady z organizmu. Dlatego, powinieneś  utrzymać ten system w szczytowej formie.

Budowa układu limfatycznego

Jak oczyścić limfę?

Nie ma potrzeby wykonywania złożonych ćwiczeń, intensywnych masaży, przeprowadzania  detoksykacji, terapii New Age lub innych kosztownych, osobliwych rozwiązań. Po prostu wybierz się na 20 do 30 minut energicznego spaceru. To wszystko!

Jak spacer wpływa na  układu limfatyczny?

Tak jak układ krwionośny opiera się on na pracy serca,  pompując krew przez ciało przez całą dobę. Tak samo układ limfatyczny opiera się ruchu Twojego ciała, aby móc przepływać przez cały organizm.

Tak więc, dobry półgodzinny aerobik zapewnia doskonałe krążenie układu limfatycznego. Prócz ruchu bardzo ważne jest też otoczenie w którym np. spacerujesz.

Korzyści ze świeżego i czystego powietrza

Powietrze na plaży lub w górach zawiera dziesiątki tysięcy jonów ujemnych, które, jak się sądzi, powodują reakcje biochemiczne w ciele, które zwiększają poziom serotoniny, pomagając w ten sposób łagodzić depresję i stres. Może nawet pomóc zwiększyć energię w ciągu dnia.

Jony ujemne pomagają również zwiększyć przepływ tlenu do mózgu, co skutkuje wyższą czujnością, zmniejszeniem senności i zwiększeniem energii umysłowej.

Tak więc, jeśli masz możliwość spacerować po plaży lub po górskim szlaku, skorzystaj z tego! Tamtejsze powietrze przyniesie ci więcej korzyści niż te, które znajduje się w miastach i na przedmieściach.

Siłowy spacer

Stałe, energiczne tempo spaceru pozwoli twoim nogom zapewnić pompowanie całego układu limfatycznego, tak jak serce pompuje krew.

Spacer siłowy polega na tym, że poruszasz rękami tak energicznie, jak poruszasz nogami. Nie martw się, że będziesz dość dziwnie wyglądać. Taki sposób chodzenia jest o wiele zdrowsze niż sztywny spacer, do którego jesteśmy wszyscy przyzwyczajeni.

Jeśli jednak będziesz się czuć dyskomfort w czasie takiego spaceru, wtenczas idź na spacer w nocy lub w zaciszną okolice. Wówczas nie będziesz czuć się głupio machaniem rękoma.

Zobacz, Czysz oczyszczanie limfy nie jest proste i bardzo tanie?

Głównym problemem jest to, że siedzący tryb życia sprawia, że ​​zaniedbujemy podstawowe czynności potrzebne do utrzymania naszych ciał w zdrowiu. Jednak od dziś jak już znasz skuteczną metodę oczyszczania limfy , nie wydając ani grosza, ani nie martwiąc się o skutki uboczne, zacznij wprowadzać do swojego codziennego rytuału  30-minutowy spacer po świeżym powietrzu.

 

Źródła:

 1. https://www.webmd.com/balance/features/negative-ions-create-positive-vibes#1
 2. https://www.livescience.com/26983-lymphatic-system.html

Źródło ilustracji:

 1. https://thetruthaboutcancer.com/ten-ways-improve-lymphatic-system-function/
 2. http://zdrowie.gazeta.pl/Zdrowie/7,140283,19762222,uklad-limfatyczny-chlonny-funkcje-budowa-i-najczestsze.html

 •   
 • 85
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
Tags:

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: