Posted on / by pureayurveda / in Bez kategorii

Jaka jest najlepsza pora do nauki? Ranek czy wieczór?

 •   
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  

Najlepszy czas na naukę

Istnieje wiele powodów, które przemawiają za tym, że nauka we wczesnych godzinach jest lepsza niż w godzinach wieczornych. Jednak wybór pory nauki zależy zazwyczaj od upodobań danej osoby lub jej nawyków.

Biorąc pod uwagę dzisiejszych studentów można zauważyć, że większość z nich woli uczyć się późno w nocy, ponieważ wczesne budzenie się jest dla nich bardzo trudnym zadaniem, podczas gdy inni, którzy są rannymi ptaszkami wolą uczyć się w porach rannych, gdyż przyswajanie wiedzy na świeży umysł daje lepszy i szybszy efekt zapamiętywania przyswajalnej wiedzy.

Korzyści z rannej nauki

professor-1996115__340

Prowadzone badania na najlepszy czas uczenia wykazały, że studenci uczący się wcześnie rano pamiętają to czego się nauczyli przez długi czas, a także przyswoili tą wiedzę w bardzo szybkim czasie. Dzieje się tak, ponieważ rano umysł jest zrelaksowany i świeży co pozwala na szybsze i efektywniejsze zdobywanie wiedzy. Dlaczego zrelaksowany? Ponieważ, wszystkie napięcia zebrane z całego poprzedniego dnia są opanowane przez sen i dlatego zaczyna on odpuszczać po przebudzeniu, dlatego Twój umysł rano jest całkowicie wolny od wszelkich zmartwień. Dodatkowo ranne świeże powietrze sprawia, że czujesz się komfortowo i dostajesz zastrzyk energii w organizmie. Często mówi się, że dobry sen odmładza ciało i umysł oraz o tej porze pojawia się tendencja do pełnego wykorzystania możliwości mózgu i ciała.

Badania przeprowadzone w 2008 roku przez Uniwersytet w Texasie stwierdził, że uczniowie identyfikujący się jako wczesne ranne ptaszki zdobyły o jeden punkt więcej na egzaminach, niż ci którzy utożsamiają się z nocnymi markami. To kolejny dowód na to, że nauka we wczesnych porach dnia jest zdecydowanie lepsza i efektywniejsza niż w porach nocnych.

Inne badania naukowe stwierdziły, że ludzie są rzeczywiście rano szczęśliwsi niż w porach wieczornych.

Jeden z raportów online poinformował, że wczesne wstawanie jest bardziej prawdopodobne do wykazywania cech, takich jak optymizm, zadowolenie i sumienność w przeciwieństwie do nocnych marków.

 

Dlaczego nie zaleca się uczenia w nocy?

books-1015594__340

Nauka w nocy zajmuje więcej czasu aby dowiedzieć się i zapamiętać wszystko to co jest potrzebne aby wiedzieć na dany temat. Co prawda ucząc się w nocy można uzyskać pełne skupienie i koncentrację ale to i tak nic nie zmieni co do czasu nauki. Dlatego, że wszystkie rzeczy, które zrobione zostały przez cały dzień ciągle w nas siedzą i rozpraszają, co powoduje że Twój mózg nie może całkowicie poświęcić się tylko nauce i zajmuje się jeszcze wieloma innymi sprawami, które wydarzyły się za dania.

Badania wykazały też, że ludzie którzy uczyli się w nocy zapadają znacznie częściej na depresje. Ponadto można znaleźć inne badania, których wyniki są podobne do poprzednich, mianowicie nocne marki znacznie bardziej podatne są na uleganiu wszelkim używkom, takich jak palenie papierosów czy nadużywani alkoholu.

Teraz jak będziemy planować czas nauki czy też wstawania rano uwzględnijmy porę nauki, oczywiście pamiętając aby nie dopuszczać uczyć się w godzinach nocnych. Lepiej czasem położyć się wcześniej i wstać wcześnie rano i pouczyć się. Efekt nauki i zdrowia umysłu jak i ciała poprawi się znacznie! Zobaczycie

 


 •   
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
Tags:

0 thoughts

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: