O mnie

Nazywam się Aleksandra

Zaglądając tu pewnie jesteś ciekaw kim jetem! Wykształcenie mam techniczne, ukończyłam Politechnikę Szczecińską na wydziale Elektrycznym, kierunku Automatyka i Robotyka 🙂 Teraz zadajesz sobie pytanie co inżynier tu robi! Joga – rozciąga i uelastycznia ciało, szczególnie jest mi to potrzebne po całym dniu siedzenia przed komputerem, Medytacja – wycisza, resetuje umysł oraz relaksuje co w mojej dziedzinie jest niezębne by uciec od tej całej technologii, Ajurweda – o tym poczytaj w HISTORII, która jest tuż poniżej 🙂

Historia

Drogi mój przyjacielu

W czasie rozmowy z przeróżnymi ludźmi między innymi takimi jak Ty mój drogi czytelniku, często wspominam czy też rozmawiam o przeróżnych dolegliwościach na które oni cierpią.

Spostrzec można, że wiele z nich mówi o swoim samopoczuciu, że nie czują się w pełni dobrze (wypoczęci i pełni energii) a bardzo by chcieli osiągnąć ten stan by móc w pełni cieszyć się życiem i korzystać z niego jak najwięcej. Uwolnić się od wahań ciśnienia, które są częstą przyczyną tego złego samopoczucia. Niestety w tym wszystkim oni nie wiedzą jak to osiągnąć, jak zrealizować ten cel do którego tak dążą.

Jednym, z częstych powodów problemów zdrowotnych to: stres, presja otoczenia, niepokój lub po prostu brak energii.

Nic innego tylko chcą być zdrowi!

A co najważniejsze, chcą tego samego dla sobie jak i dla swoich rodzin. Poprzez osiągnięcie zdrowia  używając sposobów NATURALNYCH bądź czasem połączenia metod konwencjonalnych z niekonwenconajlnych.

Brzmi Ci to bardzo znajomo? To nic innego tylko znak, że nie jesteś sam!! Na świecie jest pełno podobnie myślących ludzi jak Ty!

Często pewnie zadajesz sobie pytanie w jaki sposób możesz żyć zdrowo, być uduchowiony i łapać życie garściami.

W dzisiejszych czasach większość ludzi na świecie cierpi na problem związane z ich ciałem i umysłem. Prowadzi to często do nierównowagi czego efektem są choroby.

Jednak jak popatrzymy na podejście konwencjonalne, wówczas współczesna medycyna do problemu zdrowotnego podchodzi tylko do strefy fizycznej,  która polega na kategoryzowaniu każdego pojedynczego problemu, który może wystąpić u danej osoby i wówczas przekłada ją na chorobę, nadając jej specyficzną (nie kiedy dość trudną) nazwę, a następnie przepisując pigułkę jako rozwiązanie problemu…ale czy faktycznie pozbędziemy się problemu, przyczyny złego samopoczucia?

Bycie zdrowym i szczęśliwym powinno być czymś naturalnym i prostym w Twoim życiu, ale niestety w dzisiejszych czasach nie jest to proste, osiągnąć oraz utrzymać te najbardziej podstawowe wartości, którymi powinieneś się kierować w życiu.

Ale zaraz, zaraz!!!! Musi być jakiś dobry sposób.

Jako moje zamiłowanie do holistycznej medycyny uzdrawiającej, mam przyjemność uczyć się, praktykować starożytną  medycynę – Ayurveda, która sięga ponad 5000 lat istnienia.

Ayurveda została opracowana jako system do diagnozowania zaburzeń równowagi w ciele i umyśle traktując to jako chorobę i inne objawy dyskomfortu zdrowotnego, a następnie przechodzi do leczenia tych zaburzeń poprzez stosowanie leczniczych ziół i innych środków naturalnych takich jak: joga, medytacja, parayama itp.

A najważniejsze w tym wszystkim jest to, że ajurweda jest prewencyjną metodą zdrowotną. Bo jeśli nauczysz się zapobiegać wszelkim dolegliwościom i problemom, zanim staną się one tzw. chorobami, wtedy zaoszczędzisz czas na leczenie.

Tradycje ajurwedyjskie uczą nas, jak uczynić nasz styl życia lepszym po przez stosowanie diety, snu, komunikacji, interakcji i wszystko inne, co uczyni nasze życie lepsze.

W tym miejscu na Pure Ayurveda chcę się z Toba podzielić tym wspaniałym podejściem do życia, zdrowia i duchowości oraz zabrać w cudowną podróż zdrowia, miłości do siebie i innych, spokoju oraz szczęścia.

Do zobaczenia! 🙂