Posted on / by pureayurveda / in Motywacja

Dlaczego wieloletnia praktyka jest kluczem do osiągnięcia wszystkich celów?

 •   
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  

Wiele mówi się i pisze, o różnych metodach, które musisz stosować, aby dokonać ogromnych zmian w swoim życiu, aby osiągnąć cele, które postawiłeś przed sobą. To prawda. Istnieje wiele metod i wielu nauczycieli, którzy pomogą Ci w tej podróży zmian, ale musisz wiedzieć, jakie metody lub techniki ćwiczyć stosować, aby osiągnąć pożądane rezultaty.

Na przykład, jeśli chcesz stracić na wadze, nie tylko musisz postępować zgodnie z niektórymi zasadami ćwiczeń fizycznych, takimi jak pozycji jogi, aby zgubić nadwagę, ale trzeba też postępować zgodnie z nauką, jak i dietą ajurwedyjską, aby potem znowu nie wrócić do punktu początkowego. Kolejny przykład, jeśli szukasz więcej energii i przejrzystości mentalnej, musisz ćwiczyć techniki oddychania, aby otworzyć kanały systemu, a także wykonać medytację, aby uspokoić umysł i zmysły przed dużym pobudzeniu.

Metodę, którą zdecydujesz się ćwiczyć, jest tak samo ważna, jak praktyka, ponieważ stanowią podstawę twojego fundamentu. Natknęłam się na sporą grupę ludzi, którzy nie osiągnęli swoich celów, ponieważ nie trzymają się metod ćwiczeń wystarczająco długo, aby doświadczyć pełnej mocy. Podczas mojej podróży z ajurwedyjskim lecznictwem i ścieżką jogiczną utknęłam w tych samych praktykach przez ostatnie kilka lat i zapewne pozostanę w nich  przez resztę mojego czasu na tej ziemi. Warto jest związać się z kimś, z którym zawsze możesz pracować. Ma te same podstawowe zasady i wartości, jak ty, nawet jeśli nie rosną w tym samym tempie.

balance-1842292__340 (1)

Doskonały przykład Yogi Cameron, trenował przez 6 miesięcy reflexologi  i stałej się w niej mistrzem na początku 2000 roku. Ale odłożył to na bok, kiedy był w pełni zaangażowany  w swoje szkolenia w medycynie Ajurwedyjskiej, która nie pochodzi z tej metody i filozofii. Ludzie myślą bardziej, że lepiej, trenować różne filozofie lub techniki, bo uważają, że będą mogli wtedy zrobić więcej. Ale to, co on zauważył to, że w tym typie mentalności, polega na tym, że praktykujący się bardziej pogrążają , a także sami nie podążą za jedną konkretną dziedziną, aby zostać ekspertem w tej jednej dziedzinie. To się zdarzy w Twoim przypadku lub już się zdarzyło. Być może spróbowałeś już wiele takich rzeczy, że teraz masz pełno wiadomości na wszelkie tematy, ale nie masz tak naprawdę prawdziwego fundamentu. Podobnie się dzieje, jak żołądek staje się mniej efektywny przy spalaniu tłuszczu, gdy spożywa się zbyt wiele mieszanek żywnościowych, więcej metod ćwiczeń wykonujemy na siłowni, centrach jogi i innych placówkach edukacyjnych, tym bardziej tracimy na tym co byśmy chcieli osiągnąć. Tak samo się dzieje, gdy robimy kilka kierunków na studiach, nie jest to świetny plan bo nie będziemy wtedy dobrzy w żadnej dziedzinie.

 

Oto kilka rzeczy, które należy zadać sobie, aby upewnić się, że podążasz właściwą drogą.

 • Jaką drogą podążam? Czy to jest jasne dla ciebie lub jest to mało niejasne. Czy śledzisz kilka różnych praktyk i nie poświęcasz się tylko jednemu. To sprawi, że będziesz dobry w różnych metodach, ale nigdy nie będziesz mistrzem jednej konkretnej ścieżki.
 • Czy jesteś pewien, co robisz? Czy budzi się każdego ranka i dokładnie wiesz, co zamierzasz zrobić, czy też bierzesz pierwsze lepsze rzeczy, które przychodzą . Jest to wielki błąd, ponieważ podejście to pozostawi w was zamieszanie.
 • Czy twoja ścieżka przyniosła Ci spokój i kierunek w Twoim życiu? Kiedy podążasz ścieżką – jogiczną, religijną lub inną drogą, którą poświęcasz całą swoją energię, ta podróż przyniesie Ci kierunek, w którym musisz podążać  codzienne przez całe swoje życie.
 • Czy Twoja metoda praktyki była przewodnikiem i nauczyła Cię przez najtrudniejsze czasy swojego życia? Czy droga, którą podążasz, uczy cię i poprowadzi cię przez wszystkie trudne momenty życia, pokazując, dlaczego musisz przechodzić przez takie momenty.
 • Czy ćwiczyłeś co najmniej 10 lat jedną metodą lub technikę? To bardzo ważny punkt. Jeśli nie masz wystarczającej ilości czasu na dojrzenie, nie będziesz wiedział, czy to działa, czy nie. W dzisiejszych czasach jest to bardzo powszechne, że ludzie uczą się czytać książki, a potem myślą, że znają na wszystko odpowiedz. To oczywiście prawdą nie jest. Potrzebujemy dużo czasu praktyki, aby osiągnąć nasze najbardziej pożądane cele.

Kiedy już odpowiesz na te pytania, będzie to czas, aby wybrać właściwy sposób ćwiczeń fizycznych, umysłowych i duchowych, to co już znasz i wtedy będziesz w stanie poświęcić się temu codziennie. Albo uświadomisz sobie, że nadszedł czas, abyś nauczył się czegoś nowego by potem móc  podążać tą ścieżką przez następne dziesięć lat, dzięki czemu będziesz mógł rozwijać i zanurzać się głęboko w śledzeniu każdego aspektu swoich praktyk.

Pamiętaj, że chcesz być świetny w czymś, a nie tylko dobry. Po co się ustatkować, kiedy możesz coś opanować, a następnie wykorzystaj wiedzę i praktykę, aby twoje życie było najlepsze.


 •   
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
Tags:

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: