postanowienia noworoczne
Posted on / by pureayurveda / in Motywacja

4 postanowienia noworoczne, które zmienią życie w nowy rok!

 •   
 • 5
 •  
 • 1
 •  
 •  
 •  

Postanowienia noworoczne! Chyba każdy na nadchodzący nowy rok robi sobie taką listę co zmieni by jego życie stało się „lepsze”. Ja chcę Ci polecić 4 postanowienia noworoczne, które pomogą Ci wprowadzić zmiany w nowy rok. Serdecznie zapraszam do „lektury” 😉

Ten Nowy Rok będzie wyglądał oszałamiająco, jeśli będziesz postępować zgodnie z postanowieniami noworocznymi , które zaraz Ci podam.

Domowe sposoby  na piękno, porady makijażu, zabiegi kosmetyczne i joga twarzy są świetnymi poradami noworocznymi dla urody. Ale jeśli już spróbowałeś  tych wszystkich sposobów, a Twoja skóra nadal wygląda tak samo, to czas na poważne zmiany w Twoim schemacie urody. Ten nowy rok, Ayurvedacharya Dr Partap Chauhan, założyciel, Jiva Ayurveda, mówi, że musicie spojrzeć poza tymi wszystkimi zabiegi, które pomagają wam z „zewnętrznym pięknem” i skupiać się na zmianie Waszego wnętrza, by wyglądać naprawdę pięknie. Ayurveda może ci w tym pomóc. Jeśli wszystko to brzmi dla Ciebie dość dziwacznie to, czytaj dalej.

postanowienia noworoczne

Postanowienia noworoczne

 1. Pozbądź się negatywności

Dobre samopoczucie i piękno: wierz lub nie, trudno ukryć: lęk, zmartwienie i depresję za pomocą kosmetyków; nadal będą wyraźnie widoczne na twarzy. Trudno jest pięknie wyglądać, gdy ktoś jest zły, zawistny lub zazdrosny. Spójrz na swoją twarz w lustrze, gdy następnym razem się złościsz – zazwyczaj nie jest to przyjemny widok. Natomiast jeśli ktoś jest szczęśliwy, odbija się to na twarzy. Dzieje się tak, ponieważ depresja, lęk, gniew, stres, zazdrość, chciwość, przywiązanie do rzeczy materialnych i niepokój psychiczny prowadzą do rozpadu zdrowych komórek, niszczą czynniki przeciwstarzeniowe i powodują zaburzenia hormonalne. Co więcej, prowadzą one do wielu problemów związanych z pięknem, takich jak trądzik, otępienie, utrata włosów, otyłość i wiele innych problemów. Stosowanie kremów chemicznych lub innych preparatów może przejściowo pomóc, ale nie zapewni trwałej ulgi, ponieważ główna przyczyna problemu leży w umyśle. Aby trwale leczyć te zaburzenia, ważne jest, aby odzyskać równowagę psychiczną.

 1. Rób czynności sattwiczne

Podobnie jak w przypadku sattvicznej diety, powinieneś wykonywać czynności o charakterze sattwicznym. Są one uspokajające, ciche, inspirujące i działają pobudzająco na umysł. Mogą obejmować medytację, jogę lub inne formy delikatnych ćwiczeń, słuchanie muzyki klasycznej, cieszenie się przyrodą i świeżym powietrzem, ogrodnictwo, zajęcia twórcze lub artystyczne lub czytanie dobrej literatury.

 1. Zacznij już teraz medytować!

Medytacja uspokaja i pomaga zrównoważyć emocje poprzez zminimalizowanie napięcia, złości, strachu i innych skrajnych emocji. Głębokie oddychanie i medytacja zatrzymują przepływ hormonów związanych ze stresem i obniżają częstość akcji serca i ciśnienie krwi. Wszystkie te czynniki mają znaczący, pozytywny wpływ na ogólne piękno danej osoby. Proponuje wypróbować medytacji uważności.

[Polecam przeczytać: Techniki medytacji oraz Techniki oddychania]

 1. Odpowiednie jedzenie jest drogą do pięknej skóry

Ajurweda nakazuje sattvavajayę (wzmocnienie sattvy lub czystości) jako główną metodę leczenia umysłu. Pod względem odżywiania obejmuje to wzrost spożycia świeżych owoców i warzyw, ziaren, sałatek, czystych soków owocowych, herbatek ziołowych, wody i mleka, orzechów, nasion i miodu. Żywność, która jest przetwarzana, konserwowana, fermentowana, poddawana działaniu mikrofal, smażona, zawierająca dużej ilości cukru lub przypraw lub zawierająca sztuczne aromaty lub barwniki, powinny być ograniczone. Musisz unikać grzybów, cebuli, przypraw i czosnku, ponieważ są one tamasowe (wzrost ignorancji) i / lub radżasowe (wzrost pasji). Spożywanie alkoholu, kofeiny i mięsa powinieneś ograniczyć lub wyeliminowywać całkowicie.

[Polecam przeczytać: Zabiegi urodowe]

A Ty jakie masz postanowienia noworoczne? 😉


 •   
 • 5
 •  
 • 1
 •  
 •  
 •  
Tags:

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: