Odtruwanie nerek
Posted on / by pureayurveda / in Ajurweda

Jak naturalnie odtruć nerki?

 •   
 • 3
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  

Zdajemy sobie sprawę z kluczowej roli, jaką odgrywają nerki i jak ważne jest aby zapewnić ogólny stan zdrowia nerek. Ze szkoły każdy wie za co są odpowiedzialne nerki ale dla przypomnienia podam podstawowe informacje dot. zadań nerek. Mianowicie nerki pomagają usuwać odpady, kontrolować ciśnienie krwi, wytwarzać hormony, pomagają w produkcji krwinek czerwonych i utrzymać wytrzymałość kości.

Niestety dzisiejszy szybki tryb życia naraża nasz na działanie wszelkiego rodzaju toksyn, co sprawia, że detoksykacja nerek jest konieczną i niezbędną czynnością jaką powinniśmy robić co jakiś czas.  W tym artykule postaram się przedstawić kilka sposobów detoksykacji nerek oraz utrzymanie ich w jak najlepszej kondycji aby móc czuć się dobrze, zdrowo i witalnie.

Zapewnij odpowiednie nawodnienie organizmu.

Chyba każdy z nas już o tym wie, że nerka może oczyścić się sama, jeśli tylko dostarczymy odpowiedniej ilości płynów przez cały dzień. Oczywiście najlepiej jest pić woda jednak dopuszczalne są też soki owocowe i warzywne są równie odpowiednie i korzystne.

Sok z arbuza

Sok z arbuza jest naturalnym lekiem moczopędnym przez co pomaga wypłukać amoniak i kwas moczowy. Poza tym pomaga on rozpuszczać kamienie nerkowe. Zaleca się, codziennie pić sok arbuzowy, aby utrzymać zdrowe nerki.

Polecam przeczytać: Anti –Aging detox : Napój arbuzowo – imbirowy.

Sok z cytryny

Sok z cytryny pomaga w eliminacji toksyn a jednoczenie wspomaga trawienie. Sok zawiera kwas cytrynowy, który zmniejsza kwasowość moczu, zapobiegając w ten sposób kamieni nerkowych. Zużywaj sok z cytryny w surowej postaci organicznej.

Woda kokosowa

O wodzie kokosowej i jej wspaniałych właściwościach już zapewne każdy słyszał a w szczególności fani Anny Lewandowskiej, która jest zakochana w wodzie kokosowej. Nawet ostatnio wspominała, że woda ta jest bardzo dobrym naturalnym izotonikiem. Dlatego warto ją pić szczególnie gdy tracimy dużo elektrolotów w upalne dni czy też podczas intensywnego treningu. Bardzo się cieszę, że jest ona teraz tak popularna, ponieważ to nie tylko wspaniały naturalny izotonik ale również doskonały oczyszczacz nerek. Mianowicie, woda kokosowa jest idealna do usuwania toksyn z nerek, ponieważ rozcieńcza mocz i stymuluje wydalanie różnych substancji chemicznych, takich jak fosforany i kwas moczowy. Nic innego nie można powiedzie jak to, ze jest ona kolejnym naturalnym lekiem moczopędny oraz pomaga rozpuszczać kamienie nerkowe.

Dodać do swojej diety przyjazną dla nerek żywność i zioła.

Żurawina

Żurawina  zawiera przeciwutleniacze i pomagają w wypłukiwaniu kwasu moczowego. Pamiętaj aby  dodać żurawinę do swojego jadłospisu.

Nasiona dyni

Nasiona dyni są idealne do detoksykacji ponieważ zawierają przeciwutleniacze, minerały i witaminy. Pomagają także osłonić nerki przed radykalnym zranieniem.

Mniszek lekarski

Liście mniszka lekarskiego mogą być bardzo korzystne dla zdrowia. Pomagają wzmacniać nerki, przezwyciężyć retencję wody i łagodzić podrażnienia dróg moczowych. Polecam parzyć sobie herbatę z liści mniszka lekarskiego.

Marshmallow

Korzeń Marshmallow jest bardzo skutecznym lekiem moczopędnym. Pomaga w leczeniu infekcji dróg moczowych, kamieni nerkowych i infekcji pęcherza moczowego. Bez obaw nie musisz się obawiać tego zioła, ponieważ jest ono całkiem bezpiecznie, z wyjątkiem pacjentów przyjmujących leki na receptę, wówczas należy skonsultować się ze swoim lekarzem.

Czerwona koniczyna

To zioło stymuluje usuwanie odpadów i wody z nerek.

Pokrzywa

Pokrzywa to kolejny lek moczopędny pobudzający wydalanie odpadów i wody. Ponadto pokrzywa zawiera duże ilości żelaza. Pić należy w postaci herbaty.

Polecam przeczytać: 10 wspaniałych ziół oczyszczających nerki.

Medytacja

Usiądź w wygodnej dla Ciebie pozycji. Poświęć chwilę, aby się uspokoić i zacząć obserwować swój  oddech. Stopniowo oddychaj głęboko, ale nie wymuszaj go. Medytacja pomoże zniwelować wszystkie stresy, które mogą być toksyczne dla nerek.

Eliminacja szkodliwych nawyków, które są toksyczne dla nerek

Palenie papierosów

Jeśli palisz papierosy to lepiej z nich zrezygnuj dla dobra Twojego zdrowia, gdyż palenie może zakłócić przepływ krwi do nerek, zwiększa również ryzyko przewlekłej choroby nerek. Duże stężenie arsenu może powodować ostrą martwicę rdzenia z ostrą niewydolnością nerek lub nagłą utratą funkcji nerek.

Spożywanie alkoholu

Alkohol odwadnia organizm i ingeruje w funkcję nerek.

Polecam przeczytać:

Jak wykonać oczyszczanie wątroby? – Drenaż wątroby.

Etap po drenażowy wątroby. Metoda wg Lebiediewa.

Ziołowy Power detox, czyli napój który pomoże spalić tłuszcz po 4 dniach?

Napój z octu jabłkowego na detox. Wspomaga w odchudzaniu.


 •   
 • 3
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
Tags:

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: