PortalYogi
Posted on / by pureayurveda / in Joga

Jak ćwiczyć jogę w domu?

 •   
 • 0
 •  
 • 1
 •  
 •  
 •  

Jogą tak naprawdę zaczęłam się ćwiczyć, zajmować/ praktykować po moim urazie kolana. Doszło do wypadku jeszcze za czasów szkolnych a dokładnie w gimnazjum, kiedy to intensywnie ćwiczyłam gimnastykę artystyczną. Po urazie chodziłam na rehabilitację, która pomogła na jakiś czas. Kontuzja odzywała się wielokrotnie ale jakoś sama sobie z bólem radziłam. Jednak pewnego razu natknęłam się na jogę praktykowaną przez Hindusów i od tego momentu joga skradła moje serce. To właśnie ona pozwoliła mi się uwolnić od bólu kolana! Teraz mogę funkcjonować normalnie, jak gdyby tego urazu nigdy nie było. Od tego czasu wszystkim dookoła polecam jogę i ajurwedę, którymi zaczęłam się interesować i z nich korzystać. Taka była moja historia (w dużym skrócie), która zapoczątkowała moją praktykę jogi, którą zgłębiam do dziś.  

Jak ćwiczyć by Pure Ayurveda
http://pureayurveda.pl/

Generalnie na zajęcia jogi do instruktorki chodzę dwa razy w tygodniu i codziennie rano lub wieczorem praktykuję w swoim zaciszu domowym. W tym celu zawsze korzystałam, że tak powiem ze swojej głowy, to co zapamiętałam z zajęć oraz z książek i wszelkich dostępnych filmików na YouTube. Jednak pewnego dnia a dokładnie miesiąc temu na skrzynce pocztowej otrzymałam maila od Ani z Internetowego Studia PortalYogi z propozycją współpracy. Dostałam dostęp do sesji praktyki jogi. Dzięki nim mogłam ćwiczyć zawsze, wszędzie i gdzie tylko zapragnęłam, prawie bez ograniczeń….no chyba, że mi telefon wyzionął ducha (rozładował się) lub byłam w miejscu gdzie nie miałam za bardzo dostępu do sieci internetowej.

Czym jest Internetowe Studio PortalYogi?

Internetowe Studio PortalYogi, to portal który udostępnia w wersji online kursy z praktyką jogi. Instruktorami są tam jedni z najlepszych joginów w Polsce, czego sama mogłam się przekonać już po pierwszym miesiącu praktyki. Dzięki tej platformie nie tylko możesz ćwiczyć jogę ale również dowiedzieć się czym jest joga i związany z nią styl życia. Muszę też wspomnieć o bardzo ważnej rzeczy, iż poza kursami video platforma udostępnia blog, na którym znajduje się bardzo dużo cennych informacji na temat jogi jak i ajurwedy.  

Co znajdziesz na Internetowym Studiu PortalYogi i co mi się najbardziej podobało?

Studio udostępnia całą gamę ćwiczeń dla początkujących, średnio zaawansowanych i tych tzw. weteranów jogicznych. Znajdują się tam tzw. Wyzwania!!! Jest to strzał w dziesiątkę dla tych, którzy lubią zapominać bądź szukać ciągłych wymówek. Ponieważ aby uzyskać 100% wykonanej sesji musisz przejść przez wszystkie etapy. Myślę, że to właśnie jest bardzo mobilizujące, bo przecież my ludzie lubimy mieć wszystko na stówę wykonane.

Jak ćwiczyć by Pure Ayurveda
Kot nawet był bardzo zainteresowany 😉 Wykonuje savasana http://pureayurveda.pl/

Jednak najbardziej co mi się tam spodobało to ćwiczenia na kręgosłup!!! Propozycja praktyki Joginki Gosi są cudowna! Serio, nie ściemniam! One bardzo mi pomogły! Asany, które proponuje od razu dają ulgę spracowanemu kręgosłupowi (moje serce podbił kurs pt. “Z Miłością do Kręgosłupa”). Zwróciłam szczególnie uwagę właśnie na te ćwiczenia gdyż sama zmagam się czasem z bólem kręgosłupa.

Poza tym na portalu znajduje się dość możnaby powiedzieć niekonwencjonalna joga, jaką jest “joga twarzy”. Generalnie joga jest znana przede wszystkim pod względem praktyki ciała i oczywiście duszy (+medytacja)….a tu możesz znaleźć bardzo ciekawe ćwiczenia na twarz (takie jak: “Koniec zmarszczek”, “Masaż twarzy olejkiem”, “Piękna i zdrowa skóra” i wiele innych ciekawych twarzowych praktyk). Uważam, że warto zainteresować się ćwiczeniami naszej twarzy bo często pamiętamy o naszym ciele, tłuszczyku na brzuszku czy na biodrach ale zapominamy to twarzy o tym, że i ona ma swoje potrzeby i należałoby ją troszeczkę pobudzić.

Ostatnio dużo mówi się na temat oczyszczania organizmu w sensie fizycznym o czym i ja pisałam na blogu. Jednak poza tym należy też pomyśleć o detoksie swych myśli bo bardzo często problemy ze zdrowiem mają podłoże psychiczne. Tu może być bardzo pomocna joga z Internetowego Studia PortalYogi, sesja pt. “Wyzwanie – Detoks z Jogą” lub w przypadku nadmiernego stresu – sesja pt. “Relaksująca Sesja Po Intensywnym i Stresującym dniu”. To tylko przykłady sesji jakie możecie tam znaleźć.

Jakieś zastrzeżenia?

Jedyne co mi brakowało to możliwości dodania sesji, które często praktykuje do ulubionych w celu ułatwienia szukania tych często oglądanych i do których lubię wracać. Kolejne co mi brakowało to propozycji praktyk uśmierzających bóle brzucha podczas menstruacji.

Reasumując, Internetowe Studio PortalYogi to znakomity wybór do praktyki jogi w domu w trybie online. Dlaczego warto zainteresować się tą platformą? Ponieważ:

Jak cwiczyć
http://pureayurveda.pl/
 • koszt dostępu to tylko 29 zł do całej platformy i grupy konsultacyjnej bez limitu.
 • dostęp do ponad 100 sesji a dodatkowo co tydzień dodają coś nowego
 • sporo wyzwań jogicznych
 • dużo różnych stylów jogi – czyli każdy znajdzie coś dla siebie
 • indywidualne konsultacje z doświadczonymi i znakomitej klasy Joginów
 • 24 h dostęp do portalu – czyli możesz ćwiczyć całą dobę!!!
 • motywacja – przy sesji z detoksem możesz zapisać się i dostawać codziennie dawkę motywacji i przypomnienie aby kontynuować wyzwanie!!!
 • mobilna – możesz odtwarzać sesję jaką chcesz, gdziekolwiek będąc  

Bardzo się cieszę ze współpracy z portalem i serdecznie dziękuję, że dali mi możliwość poznania ich głębiej! Jednym zdaniem mogę powiedzieć, że ćwicząc w domu czuje się jakbym ćwiczyła w sali gdzie obok mnie znajduje się instruktor.

Na zakończenie chcę dodać, myślę, że bardzo ważne zdanie, którym ja zawsze się kieruję:

Jak ćwiczyć jogę
http://pureayurveda.pl/

Pamiętaj, joga to nie tylko wykonywanie ćwiczeń – co jest oczywiście piękne- lecz sięganie w głąb siebie, bo tylko tak osiągniesz spokój i pogodę ducha.


 •   
 • 0
 •  
 • 1
 •  
 •  
 •  
Tags:

0 thoughts

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: