walentynki
Posted on / by pureayurveda / in Motywacja

Jaka jest Twoja walentynkowa dosha? Wskazówki Ajurwedyjskie, jak zadowolić partnera

 •   
 • 0
 •  
 • 0
 •  
 •  
 •  

Wiem, o czym myślisz. Czy to poważny wpis na blogu? Czy mogę naprawdę zastosować zasady ajurwedyjskie do takiego komercyjnego święta jakim są Walentynki i czy naprawdę tego potrzebuję?

Odpowiedzi brzmią: tak, tak i nie. Nie musisz stosować zasad ajurwedyjskich do tego dnia. Ale walentynki to dobra zabawa. Ten post został napisany z myślą o dobrej zabawie. A co ważniejsze, zastosowanie Ajurwedy do walentynek może dać lepsze zrozumienie, czym jest ajurweda, jak się nią kierować w życiu i poznać najważniejsze zasady jakimi są Doshe.

Doshe to, ​​Vata, Pitta i Kapha. Mówiąc najprościej, doshe są typami ciała. Więc, czy znasz swoją doshe? Ta informacja może dostarczyć Ci unikalnych cech i preferencji, przypominających genetyczny plan. Te preferencje mogą dać ci wyobrażenie o tym, co jest dla Ciebie i Twojego ciała najlepsze. Znajomość swojej konstytucji pozwoli Ci żyć w zgodzie z Twoją naturą, doda Ci do wiele korzyści i zrozumienia siebie samego.

Jeśli chcesz uzyskać więcej informacji na temat doshy i poznać kim jesteś, to weź udział  w quizie Dosha . Pamiętaj, aby zrobić ten quiz tylko raz dla siebie, a następnie ponownie, odpowiadając, jakbyś był swoją drugą połówką.

Kiedy już znasz swój rodzaj dosha oraz swojej połówki, możesz wtenczas wykorzystać te informacje do przemyślenia nad prezentem dla swojej walentynki. Muszę Ci teraz zadać pytanie! Gotowy do wyjścia na poszukiwanie prezentu? Jednak za nim wyjdziesz mam dla Ciebie kilka sposobów, jak możesz zastosować ajurwedyjską mądrość dla swojej walentynki.

walentynki

Jaki kolor jest najlepszy dla doshy?

Zdecyduj się na ubiór w kolorze, który dobrze wygląda w zależności od Twojej doshy, lub jaki kolor lubi Twoja druga połowa na podstawie doshy. Możesz także zastosować te preferencje kolorystyczne do przedmiotów np. kolor papieru do zapakowania prezentu lub kolor kwiatów do wysłania.

Vata: Lubią ciepłe, miękkie odcienie, takie jak żółty, biały i niebieski

Pitta: Pomyśl o chłodnych kolorach, takich jak kremowy, biały lub pastelowy. Ponadto powinny to być odcienie kolorów występujących w naturze, takich jak morska zieleń, błękit nieba.

Kapha: Ci ludzie nie są nieśmiali pod względem kolorów. Wybierz ciepłe i egzotyczne kolory, takie jak czerwienie i pomarańcze.

Jakie miejsce należy wybrać?

Vata: Wybierz miejsce, które przemawia do ich kreatywnej strony. Upewnij się, że otoczenie jest ciepłe, ciche i żywe.

Pitta: Powinno to być miejsce gdzie jest bardzo czysto, ale upewnij się, że pomieszczenie jest słabo oświetlone i nie jest przegrzane. Natomiast muzyka w tle powinna mieć kojący dźwięk natury.

Kapha: Ci ludzie są bardziej romantyczni od innych dosh, więc upewnij się, że zabrałeś je gdzieś w bardzo romantyczne miejsce. Upewnij się też, że jest słonecznie i ciepło a dźwięki muzyki brzmią optymistycznie.

Jakie prezenty należy wybrać?

Vata: Ci ludzie są bardzo kreatywni i lubią odkrywać swoje emocje. Odpowiednie będą zajęcia plastyczne.

Pitta: wybierz coś praktycznego, jak bilety na wydarzenie sportowe itp. Przygotuj się na wyjaśnienie, dlaczego dokonałeś tego wyboru. Pitta lubi myśleć i rozmawiać.

Kapha: najlepszym prezentem będzie oprawione waszego zdjęcie w ramkę.

Jakie zapachy są najbardziej kuszące?

Tu musisz znowu podjąć decyzję, czy użyć zapachu który Ty lubisz lub lubi Twoja druga połowa. Ta zasada może również dotyczyć świec zapachowych nie tylko perfum lub wody po goleniu.

Vata: lubi zapach słodkich kwiatów.

Pitta: Preferuje lekkie i świeże zapachy.

Kapha: Bogate i egzotyczne zapachy.

Jaka pościel i narzuty są najlepsze dla mojego kochanka?

Vata: Wszystko, co zapewnia ciepło np.  flanela, puch lub surowy jedwab w ciepłym klimacie.

Pitta: Pomyśl o czystych, białych lub naturalnych kolorach z bawełnianymi kocykami. Nie może być zbyt ciepłe nawet w okresie zimowym, ponieważ ten typ dosha ma tendencję do szybkiego przegrzewania.

Kapha: Ciepłe, przytulne koce w bogatej kolorystyce i ciekawe, egzotyczne kolorowe prześcieradła.

 

Teraz widzisz, jak łatwo jest zastosować podstawowe zasady ajurwedyjskie do dnia zakochanych i jednocześnie dobrze się przy tym  bawić.

A Ty jaki masz pomysł na prezent dla swojej połówki? Podziel się 😉


 •   
 • 0
 •  
 • 0
 •  
 •  
 •  
Tags:

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: